Koło Naukowe Kultury Japońskiej
a(no)nimowi pożeracze sushi
FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Grupy
Galerie
Rejestracja
Profil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj
Forum Koło Naukowe Kultury Japońskiej Strona Główna
->
Wydarzenia
Napisz odpowiedź
Użytkownik
Temat
Treść wiadomości
Emotikony
Więcej Ikon
Kolor:
Domyślny
Ciemnoczerwony
Czerwony
Pomarańćzowy
Brązowy
Żółty
Zielony
Oliwkowy
Błękitny
Niebieski
Ciemnoniebieski
Purpurowy
Fioletowy
Biały
Czarny
Rozmiar:
Minimalny
Mały
Normalny
Duży
Ogromny
Zamknij Tagi
Opcje
HTML:
NIE
BBCode
:
TAK
Uśmieszki:
TAK
Wyłącz BBCode w tym poście
Wyłącz Uśmieszki w tym poście
Kod potwierdzający: *
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:
Wybierz forum
SKJ
----------------
SKJ
Spotkania
Sugestie
Załoga
Inne
Japonia
----------------
Wydarzenia
Informacje i Linki
Godne polecenia i nowości
Kuchnia
Wyjazd do Japonii
Orient
International Corner
----------------
English Thread
日本語のスレッド
Przegląd tematu
Autor
Wiadomość
Zombik
Wysłany: Pon 0:54, 23 Lut 2009
Temat postu:
"Suppli" to świetna manga, chociaż przyznam, że z początku trochę trudno było mi się przestawić na tryb prowadzenia narracji. Ale mnie strasznie wciągnęło i polecam.
Wczoraj wyszedł siódmy tom, muszę iść kupić...
Kibit6
Wysłany: Sob 21:00, 21 Lut 2009
Temat postu:
w Takedzie? Rety... to dobry Sushi bar (moj ulubiony), ale gdzie tam jest miejsce na wystawę...?!?!? Em?
kayassine
Wysłany: Sob 9:18, 21 Lut 2009
Temat postu: Wystawa HAIQ i spotkanie z "Suppli"
HOarT Studio zaprasza serdecznie
5 marca 2009 o godz. 19.00
do Sushi TEKEDA, Warszawa ul. Francuska 16a
na
otwarcie wystawy "HAIQ" Marzeny Turek-Gaś oraz na spotkanie z komiksem "Suppli"
, które zostało przygotowane wraz z wydawnictwem Hanami.
Wystawa HAIQ to prezentacja cyklu obrazów Marzeny Turek-Gaś stworzonych za pomocą różnorodnych technik malarskich. Towarzyszy im film, będący rejestracją cyklu akcji „Touch&Play”, których istotą jest połączenie warsztatu malarskiego artystki z działaniami muzycznymi Pawła Prochnowskiego. Dla autorki bowiem, proces powstawania prac jest tak samo istotny, jak ich ukończona postać. Ich ważnym elementem jest również muzyka. Są one jak utwory muzyczne, trwają, rozwijają się w czasie i przestrzeni.
Chociaż obrazy artystki nie nawiązują bezpośrednio do sztuki japońskiej, to pełne są jej nastroju i filozofii. Zdecydowane ruchy, precyzyjnie położone ślady pędzla, przywodzą na myśl dzieła kaligrafów oraz mistrzów rysunku tuszem. Dynamizm budujący harmonię oraz samodoskonalenie poprzez działanie odzwierciedlają japońskiego ducha zen.
Marzena Turek-Gaś – ur.1972 r. Ukończyła Wydział Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dorobek artystki to ok. 20 wystaw indywidualnych oraz udział w ponad 50 wystawach zbiorowych i festiwalach sztuki w kraju i na świecie (m.in. w Brnie, Colorado, Katowicach, Krakowie, Londynie, Monachium, Moskwie, Nowym Jorku, Ogaki, Seulu, Sztokholmie, Warszawie). Autorka akcji/instalacji również z udziałem publiczności m.in: Making White/Making Colour z cyklu Air Beds, Chilli Blood, StepSteps, Feeling Colour, Drivin’ Me Jazzy, gdzie używa wrotek jako narzędzi malarskich. Zdobywa wiele nagród i wyróżnień m.in.: w 2006 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (projekt: MMS „Moje Miejsca Sieciowe”). Finalistka Największego Światowego Konkursu Malarskiego - The Winsor & Newton World – Wide Millenium Painting Competition “Our World in the Year 2000,” Światowe wystawy pokonkursowe: The Mall Gallery, patronat (The Prince’s Foundation and UNICEF) - Londyn, World Trade Centre (Sztokholm) i ONZ (patronat: Kofi Annan) - Nowy Jork. Otrzymała wyróżnienie za najlepszy projekt plakatu ’98 (patronat: Elżbieta i Krzysztof Pendereccy) Bunkier Sztuki, Kraków.
Suppli jest komiksem skierowanym do dorosłych czytelników, w szczególności do osób w przedziale wiekowym 20-35 lat, aktywnych zawodowo. Porusza problemy życia i pracy we współczesnej Japonii. Dzięki Mari Okazaki czytelnicy mogą poznać jak wygląda robienie kariery „po japońsku” i przekonać się, że wbrew pozorom życie korporacyjne jest bardzo podobne, bez względu na szerokość geograficzną. Główna bohaterka serii Minami Fujii pracuje w agencji reklamowej. Jest młoda, kreatywna, goni za sukcesem w pracy, jednak w życiu osobistym nie radzi już sobie tak dobrze. Tak jak większość zapracowanych ludzi na całym świecie ma problemy z ułożeniem sobie życia osobistego. Dobrze zna smak rozgoryczenia czy samotności.
Pod względem artystycznym, komiks utrzymany jest w stylistyce mang dla dorosłych. Możemy zauważyć tu bardziej realistyczną kreskę niż w przypadku większości publikacji skierowanych do młodzieży. Autorka dobrze radzi sobie z perspektywą (ukończyła Tama Art University w Tokio). Kadrowanie jest dynamiczne, a sama narracja odbywa się na kilku płaszczyznach. Wśród ciekawych zabiegów artystycznych stosowanych czasami przez Mari Okazaki jest korzystanie ze środków wyrazu charakterystycznych dla nihonga (malarstwa japońskiego).
W języku polskim jest wydawany przez "Hanami" (
www.hanami.pl
)
fora.pl
- załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by
phpBB
© 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin